Často kladené otázky

 

 

1. Mohou Evelle užívat těhotné a kojící ženy?


Odpověď:

Jedinou složkou Evelle, která by v tomto ohledu mohla být diskutabilní, je Pycnogenol, výtažek z francouzské borovice přímořské.

Neexistuje žádný důvod se domnívat, že tato látka je pro ženy, které jsou těhotné nebo kojí, nebezpečná. Výtažek z francouzské borovice přímořské však nebyl nikdy u těhotných či kojících žen testován a není tedy známo, zda účinná látka přechází do mateřského mléka nebo zda by neměla nějaký účinek na kojence.

Proto těhotným a kojícím ženám Evelle nedoporučujeme.

 

2. Mohou muži užívat Evelle?


Odpověď:
Přestože většinu zákazníků Evelle představují ženy, není v tomto přípravku jediná látka, z které by neprofitovali i muži. Ano, Evelle je vhodné také pro muže.

 

3. Byl s Evelle proveden vědecký výzkum?


Odpověď:
V roce 2004 provedli s Evelle odborníci z nezávislého kosmetologického ústavu Skin Institute v Německu dvojitě zaslepenou, placebem kontrolovanou studii, které se účastnilo 62 žen ve věku 45-73 let. Výsledky této studie ukázaly, že pružnost kůže, měřená pomocí optického Cutometru, byla signifikantně vyšší o 9 % po 6 týdnech užívání Evelle ve srovnání s placebo skupinou. Hrubost kůže, měřená trojrozměrnou mikrotopografií, byla signifikantně nižší o 6 % po 12 týdnech užívání přípravku Evelle ve srovnání s kontrolní skupinou. Vědci na závěr shrnuli, že pravidelným užíváním dvou tablet Evelle se mohou zlepšit viditelné známky stárnutí kůže. Klinická studie byla publikována v odborném dermatologickém časopise.

Zdroj: Segger et al. Journal of Dermatological Treatment, 2004.
 

 

4. Z čeho se skládá extrakt z hlubinných mořských ryb?


Odpověď:
Extrakt z hlubokomořských ryb představuje jedinečný hydrolyzovaný kolagen extrahovaný z ryb (zejména z rybí kůže). Evelle neobsahuje žádné složky ze žraloka. Pharma Nord také disponuje zárukou od dodavatele tohoto extraktu, že žádné ryby, které jsou k extrakci použity, nepatří mezi chráněné nebo ohrožené druhy.

 

5. Jak dlouho se má Evelle užívat, aby byl efekt viditelný?


Odpověď:
Obecně se doporučuje užívat Evelle alespoň po dobu tří měsíců. Na základě klinické studie provedené s Evelle se prokázalo, že užívání dvou tablet denně mělo viditelný vliv na mikrovrásky po 6 týdnech užívání. Po 12 týdnech byl pozorován vliv na hladkost kůže.
Podle dostupných poznatků nastává stejný efekt jak u kuřáků, tak nekuřáků.

 

6. Kde lze Evelle koupit?


Odpověď:
Evelle se prodává zejména v lékárnách a lékárenských eshopech.
K dispozici je také na eshopu Pharma Nord.

 

7. Které přípravky od Pharma Nord mohou doplnit užívání Evelle?


Odpověď:
Pro podporu celkové péče s Evelle se doporučuje během dne pít dostatek vody. Užívání tablet můžete doplnit následujícími přípravky:

Bioaktivní Marin Plus: Nenasycené omega-3 mastné kyseliny jsou důležitou součástí buněčných membrán a kůže. První výsledky lze pocítit již několik dnů po začátku užívání doporučené dávky.

Bioaktivní Karoten: Obsahuje beta-karoten, prekurzor vitaminu A, který přispívá k udržení normálního stavu kůže a sliznic a také k dobrému zraku.